Ovostar Union N.V. (WSE: OVO) (далі “Компанія”), вертикально інтегрована холдингова компанія, один із провідних виробників яєць і яєчних продуктів в Україні, оголошує свої фінансові результати за три місяці, що закінчились 31 березня 2017 року.

Виручка, валовий прибуток і валова маржа

Виручка Компанії у 1 кварталі 2017 року у порівнянні із аналогічним періодом попереднього року збільшилась на 12% до 19.8 млн дол. США з 17.8 млн дол. США завдяки зростанню обсягів реалізації продукції. Експортні продажі за звітний період збільшились на 7% до 6.8 млн дол. США у порівнянні із аналогічним періодом 2016 року, а частка експорту у загальній виручці становила 34%. Валовий прибуток знизився на 22% до 5.9 млн дол. США, а показник валової маржі склав 30%. Зниження валового прибутку пов’язане зі зниженням цін реалізації на внутрішньому ринку, яке було викликане введенням низкою країн обмежень на імпорт яєць з України через випадки пташиного грипу, зафіксованих в південно-західних регіонах України в грудні-січні.

Операційний прибуток, EBITDA і грошовий потік від операційної діяльності

У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року операційний прибуток Компанії за 1 квартал 2017 року знизився на 30% до 4.4 млн дол. США. EBITDA за 1 квартал 2017 року знизилась на 26% до 5.1 млн дол. США, а EBITDA margin склала 26%. Чистий операційний грошовий потік Компанії за звітний період становив 8.7 млн дол. США.

Чистий прибуток

За 3 місяці 2017 року чистий прибуток склав 4.3 млн дол. США (1 квартал 2016: 6.1 млн дол. США).

Генеральний директор Ovostar Union Борис Бєліков зазначив:

У цілому, менеджмент Компанії задоволений фінансовими результатами за 1 квартал 2017 року. Незважаючи на те, що низка країн ввела обмеження на імпорт яєць з України, нам вдалось розширити географію продажів та збільшити експортну виручку. Оскільки за останні 3 місяці повторних випадків пташиного грипу не було виявлено, ми очікуємо, що дані обмеження будуть зняті у найближчому майбутньому.”