Ovostar Union N.V. (WSE: OVO) (далі по тексту, «Компанія»), вертикально інтегрована холдингова компанія, один із провідних виробників яєць і яєчних продуктів в Україні, оголошує операційні результати діяльності за перше півріччя, що закінчилося 30 червня 2014 р.

Станом на 30 червня 2014 р загальне поголів'я Компанії зросло на 12% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 4.9 млн голів (30 червня 2013 р: 4.4 млн голів). У тому числі, поголів'я курки-несучки зросло на 23% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 4.1 млн голів (30 червня 2013 р: 3.4 млн голів).

За звітний період обсяг виробництва яєць виріс на 11% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 468 млн шт (1е півріччя 2013 р: 422 млн шт). Обсяг реалізації яєць збільшився на 16% до 298 млн яєць почасти за рахунок збільшення обсягів продажів у торговельні мережі. При цьому, обсяги реалізації яєць на експорт зросли на 74% з 24 до 42 млн шт. Середня ціна реалізації яйця в першому півріччі 2014 р зросла на 17% до 0.703 грн / шт порівняно з 0.602 грн / шт в аналогічному періоді попереднього року в основному завдяки збільшенню частки експорту та збереженню частки продажів брендованого яйця в загальній реалізації.

У першому півріччі 2014 р Компанія переробила 150 млн яєць (1 півріччя 2013 р: 136 млн яєць). Обсяги реалізації сухих яєчних продуктів зросли на 10% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 786 тонн. Приріст реалізації сухих яєчних продуктів відбувся в основному завдяки збільшенню обсягів реалізації продукції на експорт на 18% до 391 тонни. Обсяги реалізації рідких яєчних продуктів знизилися на 7% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 2,962 тонн у зв'язку з тимчасовим зниженням обсягів закупівель деяких клієнтів, виробничі потужності яких розміщені у Східному регіоні країни. Середня ціна реалізації рідких яєчних продуктів зросла на 9% до 16.35 грн / кг; середня ціна реалізації сухих яєчних продуктів зросла на 17% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 53.19 грн / кг.

Інвестиційна програма

Протягом першого півріччя 2014 р Компанія ввела в експлуатацію новий пташник для несучки на 326 тисяч птахомісць на виробничому майданчику в Ставище, а також пташник для батьківського поголів'я на 29 тисяч птахомісць. Поточна потужність майданчика за змістом батьківського поголів'я (117 тис. птахомісць) повністю забезпечує наші потреби у рамках даної інвестиційної програми.

Генеральний директор Компанії Борис Бєліков зазначив:

«Менеджмент Овостар Юніон задоволений операційними результатами півріччя, і ми очікуємо фінансові показники, які будуть кращими, ніж в аналогічному періоді 2013 р.

Компанія продовжує працювати в звичайному режимі, збільшуючи натуральні обсяги виробництва та реалізації в ключових сегментах в порівнянні з попереднім роком. У другому кварталі цього року ми успішно адаптували структуру реалізації нашої продукції, наростивши обсяги експорту яйця і яєчних продуктів, і таким чином частково знизивши наші курсові ризики.

Реконструкція пташників для несучки на виробничому майданчику в Ставище триває, при цьому, ми збільшуємо виробничі потужності тільки за рахунок власних коштів.

Також радий повідомити, що ГК Овостар Юніон вже отримала офіційний дозвіл для експорту нашої продукції до Європейського Союзу. »

* Всі ціни в даному прес-релізі вказані без ПДВ (20%)