Ovostar Union N.V. (WSE: OVO), (далі по тексту, «Компанія»), вертикально інтегрована холдингова компанія, один з провідних виробників яєць і яєчних продуктів в Україні, оголошує операційні результати діяльності за перше півріччя, що закінчилося 30 червня 2015 р.

Станом на 30 червня 2015 р загальне поголів'я Компанії зросло на 21% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 6.0 млн голів. Разом з цим, поголів'я курки-несучки зросло на 12% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 4.63 млн голів.

За звітний період обсяг виробництва яєць зріс на 24% порівняно з аналогічним періодом попереднього року до 580 млн яєць. Обсяг реалізації яєць збільшився на 41% до 421 млн яєць. При цьому, в 1му півріччі 2015 р експорт яєць в натуральному обсязі збільшився в 2.3 рази в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, з 42 до 98 млн шт, в той час, як частка експорту в загальному обсязі реалізації яєць склала 23%. Середня ціна реалізації яйця в першому півріччі 2015 р зросла на 70% до 1.20* грн/шт порівняно з 0.70 грн/шт в аналогічному періоді попереднього року.

У першому півріччі 2015 р обсяг переробки яєць зріс на 8% до 161 млн шт в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. У зв’язку із тим, що Компанія приділяла більше уваги експортним продажам, об’єм реалізації сухих яєчних продуктів збільшився на 19% у порівнянні із аналогічним періодом попереднього року до 937 тон (при цьому частка експорту в реалізації сухих яєчних продуктів досягла 52%), в той час як обєм реалізації рідких яєчних продуктів знизився на 9% у порівнянні із аналогічним періодом попереднього року до 2 689 тон. Середня ціна реалізації сухих яєчних продуктів зросла в 1.9 рази в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 101.26* грн/кг; середня ціна реалізації рідких яєчних продуктів зросла на 52% до 24.85* грн/кг.

Інвестиційна програма

Реалізація інвестиційної програми продовжується згідно із планом. На початку року на базі цеху сортування було встановлено сортувальний комплекс Moba Omnia 500 потужністю 180 тис. яєць на годину. В січні і квітні 2015 р. заселені птицею пташники для несучки потужністю по 320 тис. птахомісць кожен. Крім цього, в червні 2015 р. на заводі яєчних продуктів Овостар було встановлено обладнання для ультрафільтрації рідкого яєчного білка.

Генеральний директор Компанії Борис Бєліков зазначив:

«Із задоволенням повідомляю, що в червні 2015 р. Компанія почала перші постачання продукції на територію Європейського Союзу. Успішне розширення географії продажів є важливим інструментом для реалізації програми органічного розвитку згідно з обраною нами концепцією. Разом із поступовим відновленням цін на внутрішньому ринку і зміцненням наших експортних позицій, ми бачимо стабільно високий попит на нашу продукцію. Це підтримує нашу впевненість в отриманні стійких результатів у майбутньому».

* Всі ціни в даному прес-релізі вказані без ПДВ (20%)