Ovostar Union N.V. (WSE: OVO) (далі за текстом, «Компанія»), вертикально інтегрована холдингова компанія, один із провідних виробників яєць і яєчних продуктів в Україні, оголошує операційні результати діяльності за перший квартал, що закінчився 31 березня 2014 р.

Станом на 31 березня 2014 р загальне поголів’я Компанії збільшилось на 11% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 4.8 млн голів з 4.3 млн голів станом на 31 березня 2013 р. Разом із цим, поголів’я курки-несучки збільшилось на 18% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 3.9 млн голів.

За звітний період об’єм виробництва яєць збільшився на 7% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 230 млн яєць. Об’єми виробництва яєць зростали повільніше, ніж приріст поголів’я птиці в зв’язку із зниженням середнього віку продуктивного поголів’я на початку 2014 р. Об’єм реалізації яєць збільшився на 13% до 144 млн яєць в зв’язку зі збільшенням попиту на яйце у ключових каналах збуту. Середня ціна реалізації яйця в першому кварталі 2014 р зросла на 3% до 0.730 грн/шт* у порівнянні з 0.706 грн/шт в аналогічному періоді попереднього року.

В першому кварталі 2014 р Компанія переробила 68 млн яєць (1 кв. 2013 р: 70 млн яєць). Об’єми реалізації рідких яєчних продуктів знизились на 9% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 1,492 тон в зв’язку зі зниженням попиту з боку наших ключових В2В клієнтів після введення Російською Федерацією обмежень на імпорт української кондитерської продукції. Об’єми реалізації сухих яєчних продуктів збільшились на 22% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 423 тонн в результаті збільшення об’ємів реалізації продукції на експорт. Середня ціна реалізації рідких яєчних продуктів збільшилась на 2% до 15.90* грн/кг; середня ціна реалізації сухих яєчних продуктів збільшилась на 5% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року до 48.56* грн/кг.

Генеральний директор Компанії Борис Бєліков зазначив:

«Не дивлячись на сьогоднішню складну політичну ситуацію, менеджмент компанії розраховує на стабілізацію ситуації в майбутньому. Дотримуючись обраної нами концепції органічного зростання, в 2014 році ми почали нову інвестиційну програму на базі нашого виробничого комплексу в Ставищі. В цьому році, разом із збільшенням потужностей по утриманню молодняку і батьківського поголів’я, ми плануємо ввести в експлуатацію 3 нових пташники для несучки потужністю 320 тис. птахомісць кожен».

*Всі ціни в цьому прес-релізі вказані без ПДВ (20%)

Середній обмінний курс UAH/USD за період (НБУ) = 8.83