Gallusman, одна з компаній Групи Ovostar Union, планує партнерство з енергетичною компанією ADVEN в рамках інвестиційного проекту з будівництва в Латвії сучасного комплексу з виробництва яєць.

Очікується, що новий виробничий комплекс експортуватиме до 90% своєї продукції. Експортними продажами займатиметься інша латвійська дочка Ovostar Union — компанія Ovostar Europe, яка з 2015 року співпрацює з торговими партнерами Групи у країнах ЄС. Мета компанії Ovostar Union — вихід на нові ринки Європи та Близького Сходу.

На сьогоднішній день проект знаходиться на стадії оцінки потенційного впливу нового виробництва на навколишнє середовище. Експертиза повинна бути завершена до кінця поточного року, а початок будівельних робіт заплановано на 2021 рік.

Співпраця дасть можливість компаніям зосередитися на своїх основних видах діяльності.

"Ми розглядаємо можливість партнерства з ADVEN, оскільки вони пропонують зрозумілі комплексні рішення для бізнесу. Залучаючи до проекту такого стратегічного партнера, як ADVEN, ми зможемо повністю сфокусуватися на своїй основній діяльності”, — говорить співвласник і голова Ради директорів компанії Gallusman Арніс Вейнбергс.

У ADVEN — понад 40 років досвіду в якості постачальника і оператора на енергетичному ринку країн Північної Європи та Балтії, є численні know-how і достатні ресурси для створення й управління комплексною інфраструктурою. Партнерство компаній націлене на пошук оптимальних енергетичних та інфраструктурних рішень для комплексу з виробництва яєць.

Все це дозволяє створювати екологічно безпечні та економічно вигідні виробництва.

ADVEN прагне зробити свій внесок у вирішення глобальної проблеми кліматичних змін і вважає, що кожна ініціатива у сфері стійкої енергетики, яку їм вдається створити, розвинути та реалізувати спільно зі своїми клієнтами, має велике значення.

"З моменту нашої першої зустрічі компанія Gallusman підкреслювала свою прихильність ідеям безвідходного виробництва, що повністю відповідає стратегії ADVEN. Новий комплекс з виробництва яєць буде ефективним і екологічним. Всі відходи утилізуються, щоб знизити потенційний негативний вплив на навколишнє середовище. Безвідходне виробництво призведе до зниження викидів CO2, що є позитивним як з екологічної, так і з економічної точки зору", — говорить бізнес-девелопер компанії ADVEN Latvia Крістапс Грейданс.

Голова Правління компанії ADVEN Еско Ахо, який в 1991-1995 роках займав пост прем'єр-міністра Фінляндії, бачить навіть великі вигоди від цього проекту: "Проект такого масштабу є значним не тільки для Латвії, але і для всієї Північної Європи. ADVEN пишається бути його частиною, оскільки він дасть хороший імпульс латвійській економіці та підвищить її конкурентоспроможність".

Завдяки проекту з'являться можливості для розвитку бізнесу багатьох інших латвійських компаній, які займаються виробництвом та постачанням зернових, виробництвом упаковки, транспортними та іншими послугами. Крім того, новий виробничий комплекс дасть роботу великій кількості місцевих жителів, що в свою чергу позитивно вплине на економічний стан у сільській місцевості, оскільки знизить відтік робочої сили в міста та інші країни. Реалізація проекту принесе латвійській економіці 100 млн євро інвестицій і 200 нових робочих місць.

Компанії Gallusman і ADVEN вже підписали договір про наміри. По завершенню проекту Gallusman стане лідером у галузі птахівництва і торгівлі кормами для тварин у Латвії, а також найбільшим у Північній Європі виробником яєць та яєчних продуктів.

Компанія Gallusman входить до Групи Ovostar Union. Група компаній Ovostar Union (2011), один з провідних українських агрохолдингів, є одним з найбільших в Європі виробників яйця. Бізнес-модель компанії побудована за принципом повного виробничого циклу — від вирощування молодняка до виробництва яєць і яєчних продуктів найвищої якості. Оборот Групи за 2019 рік досяг 104 млн доларів США. Кількість працівників компаній Групи — 1600 чоловік. Більше — на сайті gallusman.com, ovostar.ua.


ADVEN — провідний постачальник в сфері енерго- та водопостачання в країнах Північної Європи та Балтії. Для своїх промислових клієнтів ADVEN надає послуги генерації пари, холодного і гарячого водопостачання, а також рішення по оптимізації, що дозволяють підвищити ефективність використання енергетичних, водних і матеріальних ресурсів. Для реального сектора ADVEN пропонує послуги теплопостачання та охолодження, які базуються на централізованих системах, а також індивідуальні рішення, в яких застосовуються, серед іншого, елементи біо- і геоенергетики. Основа бізнес-моделі компанії — комплексне обслуговування і довгострокове партнерство. Річний оборот компанії ADVEN перевищує €216 млн, а сума активів складає €800 млн. Компанія ADVEN працює на ринку майже 40 років, а її штат налічує близько 400 фахівців. В управлінні компанії знаходиться більше 300 об'єктів, загальна потужність яких досягає 1900 МВт. Більше — на сайті adven.com