3 вересня 2020 року, заступник генерального директора ГК "Овостар Юніон" Юлія Фльорова і заступник директора з виробництва компанії "Ясенсвіт", кандидат сільськогосподарських наук, Руслан Дейнеко виступили на Міжнародному практичному форумі "Poultry Farming. Бройлер/Несучка 2020".

Спікери компанії поділилися з галуззю досвідом створення виробництва, що відповідає вимогам часу, з акцентом на забезпечення біобезпеки яйця без застосування антимікробних препаратів.

Юлія Фльорова виділила такі вимоги часу в птахівничій промисловості, як біобезпека і якість продуктів харчування, альтернативне утримання птиці, сталий розвиток, як комплекс екологічних, соціальних та економічних чинників, і резистентність до антибіотиків. Питання антибіотикорезистентності, в цілому, визначено ВООЗ одним з найголовніших глобальних викликів у сфері охорони здоров'я людини.

"Відповідати на дані виклики" Овостар Юніон "дозволяють системні інвестиції в замкнутий цикл виробництва, що забезпечує контроль за поголів'ям на всіх етапах його життєвого циклу і мінімізує будь-які зовнішні біологічні ризики. Це той шлях розвитку, який компанія визначила для себе багато років тому", — підкреслила вона.

Руслан Дейнеко пояснив, як, грунтуючись на фізіологічних принципах і практичному досвіді вітчизняних і іноземних птахівничих підприємств, компанія впровадила найважливіші аспекти виробництва яйця і яєчних продуктів, що відповідають високим стандартам харчової безпеки. Він назвав такі фактори, що дозволяють досягти біобезпеки в нових умовах:

  • повний цикл вирощування і утримання курки
  • план біологічної безпеки
  • корми
  • контрольні точки виробництва
  • автоматизація і механізація
  • ветеринарно-санітарний контроль.

Для реалізації генетичного потенціалу птиці, задоволення її фізіологічних потреб і формування натурального якісного яйця, несучку необхідно забезпечити збалансованим раціоном з оптимальним набором поживних і біологічно-активних речовин. "Овостар Юніон" самостійно виробляє комбікорми для своєї птиці з високоякісних інгредієнтів без використання стимуляторів росту та кормів тваринного походження.

Сучасні технології автоматизації, впроваджені на "Овостар Юніон", дають можливість повністю управляти параметрами мікроклімату, мінімізувати участь людини в основних процесах в пташнику, здійснювати автоматичний збір яйця, годування і видалення посліду без перетину даних операцій.

Високі вимоги до організації ветеринарно-санітарного режиму у виробничих зонах, планування роботи по схемі "все пусто-все зайнято", моніторинг продукції, вхідної сировини, графіки пересування персоналу і техніки, пест-контроль і боротьба з синантропними птахами — це необхідні правила для контролю епізоотичної ситуації на виробництві в цілому. Щоденний огляд поголів'я, перевірка маркерів благополуччя і контроль за дотриманням технологічних режимів є невід'ємною частиною здоров'я стада.

Використання вакцин, які захищають птицю від системних захворювань поголів'я в майбутньому, і відстеження імунного статусу птиці є основним протиепізоотичним захистом поголів'я.

Також Руслан Дейнеко зупинився на особливостях забезпечення біобезпеки продукту при таких прогресивних режимах утримання птиці, як поліпшена клітка, яка відповідає директиві ЄС 1999/74, вольєрне утримання (barn) і вільний вигул (free range), які впроваджені на підприємстві.

Міжнародний практичний форум "Poultry Farming. Бройлер/Несучка 2020 "зібрав офлайн і онлайн 230 представників птахівництва України та інших країн. Це фахівці великих і середніх птахівничих господарств яєчного і бройлерного напрямку виробництв; представники кормової промисловості і виробники ветеринарних препаратів.