Птахофабрики групи компаній "Овостар Юніон" отримали сертифікат HALAL, що підтверджує відповідність продукції канонам ісламу. Раніше такий сертифікат був тільки у заводу з виробництва яєчних продуктів "OVOSTAR". Ця сертифікація поширюється на роботу персоналу, процес виробництва курячого яйця і кормову базу птахофабрик.

5e7ca06ae81e8.png

Термін HALAL походить від арабського слова "al-halal" і означає "дозволене". У гастрономічному контексті під "халяль" зазвичай розуміють продукти тваринного походження, вживання яких не порушує ісламські харчові заборони, відповідає вимогам зберігання їжі, а також несе користь для здоров'я.

У застосуванні до яйця і яєчних продуктів HALAL означає дотримання біологічної безпеки на всіх етапах виробництва до упаковки включно, враховуючи вимоги до чистоти у виробничих приміщеннях, а також натуральні корми для тварин, без будь-яких шкідливих добавок.

За оцінкою statista.com, в 2019 році світовий обсяг халяльної харчової продукції склав $805,8 млрд, і, за прогнозами, до 2025 року ця цифра подвоїться. Глобальний ринок халяльних продуктів харчування оцінюється у $1140 мільйонів в 2018 році і досягне $1590 мільйонів до кінця 2025 року, збільшившись у середньому на 4,3% у 2019-2025 роках.

Основними регіонами, в яких найбільше споживають халяль, є Східна Азія, Близький Схід і Північна Африка, і сертифікат HALAL — це документ, що дає можливість експортувати продукти харчування до країн арабо-мусульманського світу. Тепер компанія зможе розвивати експорт в ці країни не тільки яєчних продуктів, але й свіжих яєць, що посилить економічну позицію України і розширить географію якісного натурального українського яйця. Торговельне представництво "Овостар Юніон" у Дубаях OAE Food Trade FZE працює з 2018 року.